«  < Gruodis 2018 >   »
PATKPŠS
10

Skaitliukas

750181
Šiuo metu
4

Švietimo muziejus

Facebook

Parašykite mums

Retro Kalėdos'2014

Smagios akimirkos iš Kalėdinio renginio, žiūrėti galerijaSmile

„KELIONĖ LINK ŠVIESOS“

2014 m. gruodžio 18 d. mokykloje vyko baigiamasis projekto  „KELIONĖ LINK ŠVIESOS“: DVASINGUMO IR KŪRYBIŠKUMO UGDYMAS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE, ANALIZUOJANT PRIVALOMĄJĄ LITERATŪRĄ, INTEGRUOJANT JĄ Į TIKYBOS (DORINĮ) MOKYMĄ baigiamasis renginys – adventinė popietė ‘„Kelionė link šviesos“. Salėje sklandė rimties, susikaupimo, o kartu ir šventinė nuotaika. Savo apsilankymu nudžiugino Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Julius Meškauskas, kuris savo žodžiu bei simbolinėmis dovanėlėmis sušildė ne tik mokytojų, bet ir mokinių širdis.

Skaityti daugiau...

Pasaulinė AIDS diena

Gruodžio 1-ąją, Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla, minėdama Pasaulinę AIDS dieną, prisijungė prie kasmetinio Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) organizuojamo protmūšio „AIDS: geriau žinoti!“. Konkurse dalyvavo 8-10 klasių mišrios komandos, kurias sudarė mokiniai, klasės auklėtojas, tėveliai.

Konkurso dalyviai kūrybingai pristatė savo komandos pavadinimą bei AIDS dienai skirtą šūkį. Kol buvo sumuojami konkurso galutiniai rezultatai, visi dalyviai aktyviai įsitraukė į smagią užduotį, kurios metu buvo dalinami saldūs prizai.

Skaityti daugiau...

Projektinė diena „Mokausi būti saugus“

Lapkričio 27 diena pradinių klasių mokiniams buvo netradicinė. Tai buvo projektinė diena „Mokausi būti saugus“. Pagrindinis tikslas buvo, kad mokiniai suvoktų eismo saugumo svarbą, kad kelyje mokėtų elgtis atsakingai, kad eismo dalyviai gerbtų vieni kitus. Renginyje dalyvavo Plungės rajono sav. Visuomenės sveikatos biuro bei Klaipėdos apskr. VPK Plungės raj. Policijos komisariato atstovės, kurios aktų salėje bendravo su vaikais, demonstravo vaizdinę medžiagą apie vaikų saugumą gatvėse, namuose bei žaidimų aikštelėse. Kiekvienas vaikas gavo dovanėlę – atšvaitą. Klasėse su mokytojomis demonstravo praktinį jų panaudojimą. Pati smagiausia renginio dalis vyko sporto salėje, kur vaikai dalyvavo estafetėse su dviračiais, atliko figūrinio važiavimo pratybas. Visi norintys išbandė savo galimybes. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti prizais.

   

Į pagalbą miškininkams

Paskutinį lapkričio pirmadienį jaunųjų miško bičiulių būrelio „Gamtos draugai“ nariai vyko į Milašaičių mišką į genetinį pušies draustinį rinkti pušies kankorėžių. Miške moksleiviai susipažino su miško pjovėjų darbu, matė, kaip virsta šimtamečiai medžiai. Pjovėjų vadovas Mantas papasakojo, kad pušys kertamos, kai jos sulaukia 120 metų. Vaikai surinko apie 10 kg pušies kankorėžių, iš kurių sėklų bus auginami pušies sėjinukai. Jais bus apsodinami  nauji miško plotai.                                                              Būrelio mokytoja R. Ažaneckienė

   

         

 

 

 

Žemaitiškų skaitymų konkursas

  Mokyklos 8a klasės mokinės Raminta Narmontaitė ir Viktorija Bekėžaitė dalyvavo Skuode 2014 m. lapkričio 21 d. vykstančiame respublikiniame konkurse „Žemaitiški skaitymai“, skirtame Simono Daukanto 221- osioms gimimo metinėms paminėti. Incenizacijos pavadinimas – „pasėruokoukem“, parengta pagal liaudies kūrybą ir išmonę, rengė lietuvių k. ir literatūros vyr. mokytoja Rineta Raudienė. Pasirodymas buvo ne tik šiltai priimtas publikos, tačiau ir I-ąją vieta įvertintas komisijos.

Labai džiaugiamės aukštu įvertinimu ir tikimės, kad žemaičių tarmė dar ilgai gyvuos jaunų žmonių kalboje.

Prie Perkūno ąžuolo prisiekė jaunieji miško bičiuliai

Vieną dar gana šiltą lapkričio dieną, Plungės parke, prie Perkūno ąžuolo prisiekė 30 mūsų mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Gamtos draugai“ narių. Pasiryžusiems saugoti mišką, globoti žvėrelius moksleiviams buvo įteikti jaunojo miško bičiulio žymėjimai ir ženkleliai. Po oficialiosios renginio dalies jų laukė žaidimai bei vaišės, kuriomis pasirūpino VĮ Telšių miškų urėdija.

Skaityti daugiau...