«  < Spalis 2018 >   »
PATKPŠS
21

Skaitliukas

741785
Šiuo metu
69

Švietimo muziejus

Facebook

Parašykite mums

Netradicinė literatūros pamoka mokykloje

Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos 7-8  klasių mokiniai dalyvavo  ypatingoje lietuvių literatūros pamokoje, kurą vedė septyniolikos knygų autorė, publicistė, vertėja,  Lietuvos Rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė – Augustinienė. 

Tai buvo vienas iš projekto Vasaros akademija: „ Noriu rašyti lietuviškai“ (paskaitos, kūrybinės dirbtuvės)  susitikimų. Šio projekto tikslas ugdyti kalbinį, literatūrinį  jaunimo raštingumą, skatinti jį domėtis nacionaline literatūra, neprarasti kalbinio savitumo, kurį yra atsinešę iš gimtųjų namų, iš savo aplinkos.

 

Šis projektas yra dviejų dalių. Kūrybingiausia mokinių grupė dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse  mūsų šalies  pajūryje. Kita dalis: susitikimai ir literatūros pamokos Lietuvos mokyklose.  Galime tik pasidžiaugti, kad net dvi vasaras ir mūsų mokyklos  moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur su jais dirbo ne tik prozininkai, poetai, literatūrologai, bet ir muzikai, aktoriai, grafikai, kino kritikai.

Pamoka mokykloje buvo visai kitokia: klausinėjo  ir kalbėjo ne tik rašytoja, bet ir mokiniai, turėdami galimybę pasidomėti ir rašytojos biografija, ir jiems nesuprantamais gyvenimiškais klausimais. Cituodami ištraukas iš rašytojos kūrinių  domėjosi, kodėl  aprašyta romantiška meilė baigiasi tragiškai...parūpo  ir socialiai remtinų žmonių problemos. Mokinius domino ir emigracijos tema, lenkų ir lietuvių santykiai (rašytoja B. Jonuškaitė – Augustinienė gimusi Lenkijoje), ar svarbu gyvenime turėti svajonę ir t.t.

Rašytoja išvykdama džiaugėsi mūsų mokiniais ir Svečių knygoje užrašė tokius žodžius: „Mielai mokyklos bendruomenei linkiu kūrybingų žmogiukų, kurie ateityje keliaus į pasaulį, kad pasisemtų žinių, idėjų, šviesos, puoselėtų savo kalbą, gerbtų savo šalies istoriją, kultūrą ir, žinoma, literatūrą...“

Roma Bužienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui