«  < Spalis 2018 >   »
PATKPŠS
21

Skaitliukas

741760
Šiuo metu
44

Švietimo muziejus

Facebook

Parašykite mums

Pamoka - padėk sau ir draugui

Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Birutė Ročienė ir žmogaus saugos vyr. mokytoja Ilona Gasauskienė spalio mėnesio gautam iššūkiui ,,Padėk sau ir draugui (Pirmoji pagalba ir savipagalba)“ spalio 15 dieną organizavo ir vedė srautines, integruotas pamokas:  8a ir 8b klasėms vyko biologijos-žmogaus saugos-anglų kalbos,  5a ir 5b klasių mokiniams vyko kūno kultūros - gamtos ir žmogaus pirmosios pagalbos mokymo pamoka ,,Padėk sau ir draugui“. Pamokas vedė šie mokytojai K. Vaidotienė, J. Putriuvienė, R. Šiurys, B. Ročienė ir I. Gasauskienė. Pamokos tikslas - išmokti pašalinti arba stabilizuoti nukentėjusio asmens gyvybei gresiantį pavojų.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo mėnesio iššūkis

Sveikata visus metus - rugsėjo mėnesio iššūkiu „Draugui ištiesk tik švarią ranką“ mokyklos bendruomenė skiria dėmesį asmens higienai.

Ne visi vaikai pradėję lankyti ugdymo įstaigą turi elementarių asmens higienos įgūdžių: nesuvokia, kaip svarbu plauti rankas, nežino, kad nusiplovus jas šluostyti galima tik savo asmeniniu ar vienkartiniu rankšluosčiu. Be to asmens higienos pasiekimai skiriasi priklausomai nuo šeimoje įgytos patirties.

Skaityti daugiau...

Dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla

Dieninė stovykla „JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Judėjimo džiaugsmas“ (1-5 kl. mokiniams), kuri finansuota iš 2018 m. Plungės rajono savivaldybės Vaikų ir Jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programos lėšų. Stovyklos tikslas - skatinti sveiką vaikų gyvenseną, stiprinti jų fizinį aktyvumą, turiningai užimti laisvalaikį vasaros metu.

Skaityti daugiau...

Ne vien duona gyvi esame

Akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto „Sveikata visus metus“. Sėkmingai įgyvendinę sausio mėn. iššūkį ryžtingai priėmėme ir vasario mėn. iššūkį „Ne vien duona žmogus gyvas“ (fizinės ir emocinės sveikatos darna). Nepaisydami aplinkui siaučiančių virusų mokiniai patys aktyviai judėdami ir kviesdami savo draugus pertraukas leido gryname ore, o per judriąsias pertraukas nestokojo kūrybiškumo.

Skaityti daugiau...

„Žalieji pusryčiai“

 Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos mokinių komanda „Sveik‘ Uoliai“ atliko mokinių apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, kiek mokinių valgo pusryčius. Apklausoje dalyvavo 82,3 proc. mokinių. Iš jų valgo pusryčius kiekvieną rytą 66 proc., kartais pusryčiauja – 23,7 proc. ir visai nevalgo pusryčių - 10,3 proc. mokinių. Atsakydami į klausimą kodėl nepusryčiauja, daugiau kaip pusė atsakė, kad tiesiog nesuspėja arba pusryčių pasiruošimas užima nemažai laiko. Mokiniams svarbu, kad maistas būtų greitai pagaminamas.

Todėl projekto „Sveikata visus metus“ komanda nusprendė priimti sausio mėnesio iššūkį „Burnelė ne šiukšlynas. Skrandis  - ne sąvartynas“ ir pakviesti visus mokinius bendrų „Žaliųjų pusryčių“, kurių tikslas parodyti mokiniams kaip galima greitai, lengvai ir kūrybiškai pasiruošti sau lengvus užkandžius. „Žaliųjų pusryčių“ metu klasių auklėtojai papasakojo apie pusryčių naudą. Apie tai, kad augančiam organizmui energijos suteikia pusryčiai. Taip pat akcentavo, kad pusryčius valgantys vaikai pasiekia geresnių rezultatų mokykloje, yra darbingesni, turi daugiau energijos, greičiau mąsto. Kodėl verta rinktis vienus ar kitus produktus, kuo vaisiai ir daržovės, bei iš jų pagaminti kokteiliai mums yra naudingi.

Visus maloniai nustebino mokinių labai kūrybiškai paruošti  užkandžiai. Klasėse ant stalų puikavosi  lengvi, greitai virškinami, nekaloringi, bet tuo pačiu energijos suteikiantys  suteptiniai, užtepėlės, vaisiai, daržovės.

Džiugu buvo stebėti klasėse mokinius ne tik dalinantis pačių pagamintais užkandžiais, bet ir nuoširdžiu bendravimu tarpusavyje.