«  < Balandis 2018 >   »

Ne vien duona gyvi esame

Akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto „Sveikata visus metus“. Sėkmingai įgyvendinę sausio mėn. iššūkį ryžtingai priėmėme ir vasario mėn. iššūkį „Ne vien duona žmogus gyvas“ (fizinės ir emocinės sveikatos darna). Nepaisydami aplinkui siaučiančių virusų mokiniai patys aktyviai judėdami ir kviesdami savo draugus pertraukas leido gryname ore, o per judriąsias pertraukas nestokojo kūrybiškumo.

Skaityti daugiau...

„Žalieji pusryčiai“

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos mokinių komanda „Sveik‘ Uoliai“ atliko mokinių apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, kiek mokinių valgo pusryčius. Apklausoje dalyvavo 82,3 proc. mokinių. Iš jų valgo pusryčius kiekvieną rytą 66 proc., kartais pusryčiauja – 23,7 proc. ir visai nevalgo pusryčių - 10,3 proc. mokinių. Atsakydami į klausimą kodėl nepusryčiauja, daugiau kaip pusė atsakė, kad tiesiog nesuspėja arba pusryčių pasiruošimas užima nemažai laiko. Mokiniams svarbu, kad maistas būtų greitai pagaminamas.

Todėl projekto „Sveikata visus metus“ komanda nusprendė priimti sausio mėnesio iššūkį „Burnelė ne šiukšlynas. Skrandis  - ne sąvartynas“ ir pakviesti visus mokinius bendrų „Žaliųjų pusryčių“, kurių tikslas parodyti mokiniams kaip galima greitai, lengvai ir kūrybiškai pasiruošti sau lengvus užkandžius. „Žaliųjų pusryčių“ metu klasių auklėtojai papasakojo apie pusryčių naudą. Apie tai, kad augančiam organizmui energijos suteikia pusryčiai. Taip pat akcentavo, kad pusryčius valgantys vaikai pasiekia geresnių rezultatų mokykloje, yra darbingesni, turi daugiau energijos, greičiau mąsto. Kodėl verta rinktis vienus ar kitus produktus, kuo vaisiai ir daržovės, bei iš jų pagaminti kokteiliai mums yra naudingi.

Visus maloniai nustebino mokinių labai kūrybiškai paruošti  užkandžiai. Klasėse ant stalų puikavosi  lengvi, greitai virškinami, nekaloringi, bet tuo pačiu energijos suteikiantys  suteptiniai, užtepėlės, vaisiai, daržovės.

Džiugu buvo stebėti klasėse mokinius ne tik dalinantis pačių pagamintais užkandžiais, bet ir nuoširdžiu bendravimu tarpusavyje.

„Sportuokime linksmai! Gyvenkime sveikai! 2017“

Spalio 27 d. baigėsi 1-5 klasių ir 7-8 klasių mokinių sportinis turnyras pagal sveikos gyvensenos programą „Sportuokime linksmai! Gyvenkime sveikai!“. Sveikiname 5 klasės ir 8a klasės mokinius turnyre užėmusius I-ąją vietą ir laimėjusius pagrindinį prizą - išvyką į „Porto“ boulingą.

„Sportuokime linksmai! Gyvenkime sveikai! 2017“

Sveikos gyvensenos programos  „Sportuokime linksmai! Gyvenkime sveikai! 2017“ organizuojamos veiklos spalio mėnesį:

Spalio mėnesį organizuojami 1-5 kl. mokinių ir 7-8 kl. mokinių įvairių sporto rungčių turnyrai:

1-5 kl. mokinių I turnyras: spalio 17 d. 8.00 - 8.45 val. sporto salėje. II turnyras - spalio 19 d. 1-2 kl. mokiniai rungsis 8.55 - 9.40 val. sporto salėje, 3, 4, 5 kl. mokiniai – 12.55 – 13.40 val.

7-8 kl. mokinių I turnyras vyks spalio 25 d. 12.55 - 13.40 val. 8a-8b kl. sporto salėje, spalio 26 d. 13.50-14.35 val. (7a-7b kl.) sporto salėje, II turnyras - spalio 27 d. (laikas dar nenumatytas) - laimėjusi 7-os klasės mokinių komanda ir laimėjusi 8-os klasės mokinių komanda, sporto salėje.

Laimėjusios 1-5 kl. mokinių  komandos ir 7-8 kl. mokinių komandos laukia prizas – išvyka į „Porto“ boulingą!!!

Esant nenumatytom aplinkybėm, veiklų datos ir laikas gali keistis.  Socialinė pedagogė V. Jomantienė

Europos judumo savaitė

2017 m. rugsėjo 18-22 d. mokykloje vyko intensyvios sporto pertraukos, skirtos Europos judumo savaitei. Jos metu mokiniai pagal jų pačių pasirinktą muziką darė aerobikos pratimus, sportavo, šoko zumba.