Sveikata mūsų rankose

Spalio 25 diena Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje buvo netradicinė - projektinė diena „Sveikata mūsų rankose“. Visa mokyklos bendruomenė pradėjo šią dieną nuotaikinga ir aktyvia rytine mankšta, kuri išjudino  ir pačius vangiausius. Po mankštos klasėse vyko pokalbiai apie sveiką mitybą. Mokytojai vaikus supažindino su maisto produktų įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarba žmogaus gyvenime, paaiškino, kodėl reikia sveikai maitintis jau dabar. Po teorinės dalies prasidėjo smagus, nuotaikingas darbas: klasėse mokiniai gamino įvairius  patiekalus, sveikus užkandžius bei sveikatai naudingus gėrimus, kuriuos vėliau pristatė visai mokyklos bendruomenei. Mokiniai gavo tyrimo atlikimo lapus ir, mokydamiesi  vieni iš kitų, atliko tyrimą: surinko informaciją apie kiekvienos klasės pateiktus sveikus valgius, jų naudą organizmui ir svarbą sveikai gyvensenai.

8a klasės vaikinai kartu su mokytoju Vilmantu Eiduku triūsė ir išradingai išskaptavo  moliūgus, kurie ne tik teikia  naudą organizmui dėl juose esančių vitaminų gausos, bet ir gali tapti nuostabia dekoracija Helovyno šventei.

Antra dienos „Sveikata mūsų rankose“ dalis vyko aktų salėje, kur jau įgytas ir turimas žinias mokiniai pademonstravo viktorinoje. Šešios mišrios 5-8 klasių mokinių komandos varžėsi ir kartu mokėsi vieni iš kitų. Varžytuvių tikslas – didinti mokinių motyvaciją saugant sveikatą ir ugdantis sveikos gyvensenos gebėjimus, plėtoti sveikatinimo ir žalingų įpročių prevencijos veiklas įdomiomis ir mokiniams patraukliomis formomis, o taip pat mokytis bendradarbiauti įvairių amžiaus grupių vaikams.

Renginio pabaigą vainikavo dar vienos smagios sportinės varžybos, kuriose 5-6 klasių mokiniai savo sportinį- fizinį pasirengimą demonstravo įvairiose estafetėse, o vyriausieji progimnazijos moksleiviai  - virvės traukime.

Vienas iš pagrindinių tikslų mūsų mokykloje be žinių siekimo yra ir sveikos gyvensenos mokymasis bei sveikatos ugdymas. Todėl šios dienos tikslas buvo  mokinių sudominimas sveika gyvensena bei užsiėmimais sveikatos ugdymui. Juk žinome, kad tik sveikas žmogus yra laimingas. Todėl kiekvienas bendruomenės narys siekia kurti palankią sveikatai aplinką ir stiprina savo ir kito mokyklos nario fizinę, protinę bei dvasinę sveikatą.

Mokytoja Ilona Gasauskienė