Patyriminis projektas „Pasaulis aplink mus“

Birželio 13 – 17 d. Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje buvo vykdoma 5-8 kl. patyriminė veikla. Visą savaitę vyko įvairios veiklos. Patyriminio ugdymo savaitės tema buvo: „Pasaulis aplink mus...“. Kiekviena metodinė grupė sudarė vienos dienos patyriminio ugdymo planą, kurį ir vykdė 5-8 kl. mokiniai ir mokytojai. Birželio 13 diena buvo skirta geriau pažinti augalus ir gyvūnus.

Mokiniai apžiūrėjo mokyklos teritorijoje augančius medžius, sudarė jų lapų herbariumus. Taip pat rinko mokyklos teritorijoje ir šalia jos augančius augalus, kurie turi gydomųjų savybių, juos piešė.  Kūrė ir iliustravo pasakas apie augalus ir gyvūnus, stebėjo, fotografavo ir atpažino prie mokyklos ir netoli jos skraidančius ir gyvenančius paukščius. Birželio 14 d. buvo skirta menui ir sportui. Mokiniai sudarinėjo muzikos žemėlapį, piešė ant akmenukų, vyko į edukacinę išvyką, į Plungės bažnyčią. Ten vykdė projektinę veiklą ,,Vargonai-didžiausias pasaulyje muzikos instrumentas“. Kadangi diena buvo skirta ir sportinėms veikloms, vyko tarpklasinės kvadrato ir tinklinio varžybos. Birželio 15 d. buvo skirta kalbų mokėjimui ir susipažinimui su Lietuvos regionų lankytinomis vietomis. Mokiniai kūrė rašinėlius lietuvių ir anglų kalbomis apie kiekviename Lietuvos regione esančius lankytinus objektus, po to juos iliustravo. Birželio 16 d. buvo skirta susipažinimui su Plunge ir jos apylinkėmis. Mokiniai vyko į  Telšių regiono nepavojingų atliekų tvarkymo centrą Jėrubaičiuose. Dalyvavo edukacijose Plungės mieste, kur susipažino su Plungės miesto istorija, architektūra, ponų rūmų laisvalaikiu Žemaičių dailės muziejuje. Taip pat aplankė skautų sodybą, įsikūrusią Žlibinų kaime Ten klausėsi pasakojimo apie skautišką pradžiamokslį, mokėsi žaisti žaidimus. Birželio 17 d. 5-8 kl. mokiniai pristatė savo darbus, kuriuos atliko patyriminio ugdymo savaitę. Darbai buvo pristatyti ir skaidrių, ir žaidimų, ir plakatų, ir tiesiog pasidalinimo įspūdžais pagalba. Mokiniai labai įdomiai ir įtaigiai pristatė savo atliktų darbų analizes. Auditorija klausėsi su didžiuliu susidomėjimu, nes kiekvienas buvo prisilietęs prie savaitę vykusios patyriminės veiklos projektų. Mokiniai ir mokytojai pripažino, kad ši savaitė buvo įdomi ir naudinga kiekvienam.