Nauji mokslo metai atneša naujų iššūkių ir galimybių

Spalio 12-14 dienomis Prancūzijoje, Lillio mieste, tarptautiniame kontaktiniame seminare „Tvarusis vystymasis“, susitiko apie 100 mokytojų iš 17 šalių. Lietuvai atstovauti Švietimo mainų paramos fondas atrinko 5 mokytojus, tarp kurių  ir  Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Regina Ažaneckienė.

Mokymai vyko Lille Atelier Canope akademijoje, kuri yra Prancūzijos  valstybinio švietimo viešasis operatorius- švietimo centras.  Seminarų ir praktinių užsiėmimų metu mokytojai iš įvairių šalių domėjosi ir tobulino įgūdžius, dirbdami internetiniame  eTwinning portale, bendravo ir bendradarbiavo, kūrė, aptarė bei pristatė būsimų tarptautinių Tvaraus vystymosi projektų idėjas.

Renginio dalyviai ne tik intensyviai dirbo, bet ir aplankė Loos-en-Gohelle miestelį,  gyvenantį pagal Tvaraus vystymosi politiką. Dalyvius nustebino, kad buvęs angliakasių miestas šiuo metu yra pristatomas kaip aplinką tausojančios gyvenvietės  pavyzdys: ant senovinės bažnyčios stogo sumontuoti ir energiją tiekia saulės energijos moduliai, miestelio aikštėje įrengtos lysvės daržovėms, kurias augina patys bendruomenės nariai, žalumynų laistymui bei tualetams naudojamas lietaus arba jau panaudotas vanduo.

Visam pasauliui aktualios temos skatina mus ir mūsų mokinius rimčiau pažvelgti į ekologines problemas bei gilintis į jas, kuriant bei vykdant įvairius tarptautinius eTwinning ir Erasmus+ projektus.