Vaikų vasaros poilsio stovykla „Kurk-tyrinėdamas, pažink-judėdamas“

Birželio 25 – liepos 1 dienomis mūsų mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Kurk-tyrinėdamas, pažink-judėdamas“, kurios tikslas - skirti dėmesį tyrinėjimais grįstam ugdymui(si) ir didesniam vaikų įsitraukimui į praktines tiriamąsias veiklas, skatinančias klausti, tyrinėti, ieškoti, bandyti, pritaikyti, analizuoti, spręsti problemas, kurti.

Pirma diena - tiriamoji gamtinė veikla. Vaikai susipažino su vaistiniais augalais, jų rinkimu ir ruošimu rudens-žiemos sezonui, sveikos gyvensenos įgūdžių lavinimui.

Antra diena - gyvoji laboratorija. Mokiniai eksperimentavo, tyrinėjo, rūšiavo, bandė, vertino mišinius, naudodami gipsą bei savo surinktą gamtinę medžiagą, gamino augalų atspaudus - fosilijas.

Trečia diena - išvyka į Rietavo savivaldybės Tverų sen. Lopaičių piliakalnį, Varnių regioninį parką. Vaikai susipažino su mitais apipintomis krašto vietovėmis, prisiminė baltų tradicijas, buvo skatinami domėtis istorija bei kraštovaizdžio pažinimu, tyrinėjo pelkių samanas-kiminus.

Ketvirta diena - sporto ir sveikatingumo diena, kurios metu stovyklos dalyviai, atlikdami įvairias sportines rungtis, dalyvaudami žaidimuose, lavino savo fizinį aktyvumą, koordinaciją, patyrė gerų emocijų bei gebėjo veikti komandoje, džiaugėsi asmeniniais pasiekimais.

Penkta diena - stovyklos veikla mokyklos parko erdvėje. Vaikai iš patirtų įspūdžių, įgytų žinių apie vaistinius augalus netradiciniu būdu kūrė, tapė ant plėvelės. Vaikai patyrė teigiamų emocijų, džiaugėsi savo sukurtais piešiniais, papuošė mokyklos parko teritoriją, lavino saviraišką ir kūrybinius gebėjimus, mokėsi dirbti komandoje.