Amatų savaitė

Praėjusią savaitę mūsų progimnazijoje vyko gražūs ir linksmi renginiai: šurmuliavo Kaziuko mugė, vyko tradicinių žemaitiškų amatų pristatymai, kūrybinės dirbtuvėlės. Visa mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai ir tėveliai – aktyviai įsitraukė į smagias ir įdomias veiklas. Mokiniai mokėsi liaudiškais motyvais puošti velykinius margučius, daryti velykines dekoracijas, gamino atvirukus, mokėsi daryti karpinius, meniškai išdeginti medines menteles, pinti ir nerti iš siūlų. Labai džiugu, kad mūsų mokyklos mokytojai yra gabūs ir nagingi, tačiau turėjome ir svečių. Jau ne pirmą kartą mūsų bendruomenei talkina Babrungo progimnazijos dailės mokytoja ir kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, kuri moko gaminti gražius ir meniškus karpinius. Dėkojame jai.

Mokiniai domėjosi įvairiais tradiciniais amatais: medžio ir geležies apdirbimu, kryždirbyste, žolininkyste, tekstilės apdirbimu, juvelyrika, pynimu, rišimu, molio apdirbimu... Gamino plakatus ir juos pristatė. Net patys nustebome, kokia turtinga ir gausi mūsų tautos amatininkų išmonė.

Na, o aktų salė virto pavasariška turgaus aikšte, kur skambėjo liaudiška muzika ir dainos, sukosi šokių rateliai ir, žinoma, vyko prekyba. Kaip ir dera turguje, įsigyti buvo galima visko: nėrinių, kepinių, drožinių, piešinių... Galiojo vienintelė taisyklė – prekės turėjo būti tik rankų darbo. Be abejo, kas mokėjo derėtis, patikusį daiktą nusipirko pigiau. Stilizuotame turguje prekiavo mokiniai, o prekes pirko ir tėveliai, ir mokytojai, direktorė, be abejo, ir patys mokiniai.

Tad štai tokia triukšminga ir nuotaikinga Amatų savaitė džiugino visą mokyklos bendruomenę.

20200305 1  20200305 2  20200305 3  20200305 4  20200305 5  20200305 7  20200305 8