Sveikatingumo diena

Sveikatos ABC  „Sveikas aš, sveikas tu, mes visi sveiki kartu“.

Baigiantis 2020-ųjų metų rudens sezonui, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje buvo surengta sveikatos stiprinimo diena, kurią lydėjo šūkis „Sveikas aš, sveikas tu, mes visi sveiki kartu“. Sveikatos stiprinimo dienos tikslas - įvairiapusiškai sustiprinti mokinių sveikatą ir savijautą. Mokiniai turėjo galimybę praturtinti žinias apie nuolatinį sveikatos saugojimą bei stiprinimą, susipažinti su rizikingos elgsenos veiksniais bei sužinoti, kaip jų vengti, taip pat išmokti perteikti ir dalintis savo sveikatos stiprinimo žiniomis su bendraamžiais ir draugais. Sveikatos stiprinimo dienos tikslai buvo įgyvendinami pasitelkiant interaktyvias diskusijas sveikatai aktualiomis temomis per įvairių dalykų pamokas, taip pat organizuojant aktyvias ir ugdančias veiklas lauke bei kartu su mokiniais įgyvendinant kūrybiškus skaitmeninius projektus sveikatos stiprinimo temomis.

Štai 1-4 klasių mokiniai apie sveikatos stiprinimą diskutavo per lietuvių k., pasaulio pažinimo bei dailės pamokas. Pradinių klasių mokiniai sveikatos stiprinimo dieną taip pat paminėjo atlikdami linksmas estafetes su vaisių ir daržovių muliažais lauke, tokiu būdu gilino sveikos gyvensenos žinias bei lavino bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius. Tuo tarpu 5-6 klasių mokiniai sveikatingumo temas gvildeno gamtos ir žmogaus bei matematikos pamokose. Per pastarąją mokytoja S. Bagdonienė supažindino ir diskutavo su mokiniais, kaip procentai bei diagramos gali būti naudingi, norint lengviau perteikti informaciją apie įvairius sveikatos aspektus. Šių klasių mokiniai taip pat įgyvendino dienos tikslus kurdami elektroninę knygą „ebook Healthy emotions“ (Sveikos emocijos) kartu su mokytoja J. Putriuviene per neformaliojo ugdymo užsiėmimą, o fizinei savijautai pagerinti dalyvavo sveikatinimo žygyje su mokytoju R. Šiuriu, kuris tęsėsi nuo mokyklos iki pat Lurdo, esančio Birutės gatvėje.

Vyresnieji 7-8 klasių mokiniai sveikatos stiprinimo dienos veiklas atliko nuotoliniu būdu. Štai per užsienio k. (anglų) pamokas vyko diskusijos tema „Healthy Lifestyle“ (sveikas gyvenimo būdas) su mokytojomis J. Putriuviene ir A. Stonkuviene, o per technologijų pamokas mokytoja E. Kulbokienė gilino mokinių žinias apie natūralius ir sintetinius pluoštus, aiškinosi, kurį vertėtų rinktis. Apie šio laikotarpio bene aktualiausią sveikatos temą – naująjį Covid-19 virusą – mokytoja S. Zaniauskienė per biologijos pamoką surengė viktoriną, kad patikrintų ir padiskutuotų, kiek mokiniai iš tiesų žino ir supranta apie šį virusą. Na, o  kad į sveikatingumą galima pažvelgti netradiciniu būdu, parodė 7 klasių mokiniai, kurie per neformaliojo ugdymo užsiėmimą kartu su mokytoja I. Gasauskiene suprojektavo skaitmeninį kalendorių sveikatos stiprinimo temomis, kurį netrukus bus galima rasti mokyklos internetinėje svetainėje.

1A klasė  1b klasė  2 klasė 1  2 klasė 2  3 klasė  3 klasė 1  4 Klasė 1  4 klasė 2  5 6 KLASES matematikos pamoka