Dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla

Dieninė stovykla „JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Judėjimo džiaugsmas“ (1-5 kl. mokiniams), kuri finansuota iš 2018 m. Plungės rajono savivaldybės Vaikų ir Jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programos lėšų. Stovyklos tikslas - skatinti sveiką vaikų gyvenseną, stiprinti jų fizinį aktyvumą, turiningai užimti laisvalaikį vasaros metu.

Kiekviena stovyklos diena prasidėjo rytmetine mankšta. Mokyklos stadione vyko  linksmosios estafetės, kvadrato varžybos ir kiti judrieji žaidimai. Stovyklautojai aktyviai laiką leido miesto parke, vaikų žaidimo aikštelėje, prie Babrungo upės. Apsilankė vaikų bibliotekoje, kurioje sudalyvavo pažintinėje edukacinėje programėlėje. Pilna įspūdžių ir veiksmo diena mokinių laukė Plateliuose: keliavo pažintiniu Šeirės taku, pliuškenosi vandenyje, mėgavosi saulute.

Įsimintiniausia stovyklos diena - kelionė į Palangą. Stovyklautojus su įžymesnėmis miesto lankytinomis vietomis  supažindino Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupės auklėtoja Jūratė Leonavičienė, kuri ir pasiūlė kelionę pradėti nuo bažnyčios varpinės – neseniai įsikūrusio pažintinio apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria gražus Palangos miesto kraštovaizdis. Mokiniai, smagiai judėdami J. Basanavičiaus gatve, pasiekė didžiulėmis bangomis juos  pasveikinusią Baltijos jūrą. Nenoromis atitolę nuo pakrantės, savo fizines jėgas išbandė kopdami į Birutės kalną. Pasigrožėję rožynu, esančiu šalia Gintaro muziejaus, nuskubėjo į edukacinį užsiėmimą „Gintaro savybės“.

Paskutinė stovyklos diena prabėgo akimirksniu. Iš Palangos vaikai grįžo kupini smagių, šiltų prisiminimų. Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjo saugių atostogų. Kiekvienam stovyklautojui  įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės.

Stovyklos organizatorė:  socialinė pedagogė Vilma Jomantienė