„SVEIKAS AŠ – SVEIKA LIETUVA“

Kovo 10 dieną Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos pradinių klasių ugdytiniai,  inicijuojami mokyklos visuomenės sveikatos specialistės, prisijungė  prie grupės „The Roop“ iššūkio, taip vadinamo flashmobo, ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio išvakarėse pasveikino Lietuvą su jubiliejumi, sušokdami „On fire“ dainai sukurtą šokį. Šokiui pasirinkome šventinį motyvacinį šūkį „Sveikas aš – sveika Lietuva!“.   

Skaityti daugiau...

Aktyvios pertraukos

Drąsūs ir ryžtingi, pasportuoti mes netingim, užduotį atliksim uoliai - būsime tikri šaunuoliai. Tokiu šūkiu pradėjome pusmečio paskutinę savaitę. Neformalaus ugdymo „Kuriu sau ir kitiems“ 6-7 klasių grupė mokinių ir jų mokytojos (I. Gasauskienė ir B. Ročienė) pakvietė mokinius ir mokytojus po trijų pamokų į antro aukšto koridorių emocingai veiklai, išbandyti aktyvų žaidimą „Pėda, plaštaka“. Didelis mokinių susidomėjimas ir aktyvumas parodė, kad mokiniams tokios aktyvios veiklos patinka ir norėtų daugiau tokių žaidimų.

Skaityti daugiau...

Baigiamasis sveikatos projekto renginys

20191216 1 11 Gruodžio 16 d. mūsų mokykloje vyko  iš savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamo projekto „Asmenybės ūgtis per socialinius, dvasinius ir emocinius patyrimus“ baigiamasis renginys „Emocijų reiškimo būdai“, kurį organizavo projekto koordinatorės: mokyklos direktorės pavaduotoja Ilona Gasauskienė ir matematikos mokytoja metodininkė Birutė Ročienė. Renginio tikslas – bendraujant ir bendradarbiaujant mokiniams ir mokytojams pasidalinti patirtimi ir emocijomis, patirtomis dalyvaujant įvairiose projekto veiklose.

Skaityti daugiau...

Sveikatos projektas

Birželio 18 dieną mūsų progimnazijos penktokams pamokos vyko kitaip nei įprasta. Pagal projektą „Sveikatą stiprinančių mokyklų bangelė Plungės rajone“ jie dalyvavo edukacinėje išvykoje į Žemaitijos nacionalinį parką. Vaikai pasivaikščiojo Giliuko ir Kaštoniuko taku, susipažino su parko augalais, žaidė edukacinius žaidimus. Taip pat aplankė muziejų, klausėsi legendų, pasakojimų apie Platelių ežerus, prisiminė kai kurias liaudies tradicijas ir sužinojo naujų. Veiklos buvo ir informatyvios, ir žaismingos, įdomios.

Gerų emocijų diena

 Balandžio 8 dieną Akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje vyko renginys „Emocijos. Jų reiškimo būdai“. Šią saulėtą popietę į progimnaziją sugūžėjo gausus pakiliai nusiteikusių svečių būrys. Tai  Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos pirmokai, lopšelio – darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinė grupė ir „Babrungo“ progimnazijos pirmokai. Šeimininkų teisėmis taip pat dalyvavo ir mūsų progimnazijos pirmokų klasė.

Būna momentų gyvenime, kai esame tokie pilni jausmų ir emocijų, kad nors susprok! Kartais mumyse tiek džiaugsmo, kad norisi be sustojimo šokinėti, o kartais tiesiog kunkuliuoja pyktis ar taip liūdna, kad net skauda fiziškai. Ar tai pažįstama? Šį klausimą uždavėme  renginį organizavusioms ir vedusioms visuomenės sveikatos specialistėms Irenai Lapienei ir Birutei Burbienei.

Skaityti daugiau...

Grūdinimosi žiemą receptai

 Grūdinimasis kaip sveikatą stiprinanti priemonė buvo žinoma jau senovės Spartos laikais. Grūdinosi ne tik spartiečiai kariai, bet ir vaikai, kurie bet kokiu oru buvo rengiami lengvais drabužiais, vaikščiojo basi, maudėsi šaltame vandenyje. Grūdinimosi šalininkas buvo Pitagoras. Hipokratas, gyvenęs 110 metų, taip pat ypač propagavo grūdinimąsi. Imperatoriaus Cezario ir poeto Horacijaus gydytojas gydė šaltu vandeniu. Taigi, akivaizdu, kad grūdinimasis nėra šių laikų išradimas, o laiko patikrintas būdas išlaikyti puikią savijautą ir gerą sveikatą.

 

Skaityti daugiau...

Back to Top