Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „ŠOK į tėvų klumpes“

Mūsų progimnazijos mokiniai birželio 7 dieną jau penktąjį kartą prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos - visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Šios dienos veiklų tikslas – suteikti progą mokiniams artimiau susipažinti su tėvų ir artimųjų darbovietėmis bei jose esančiomis profesijomis, plėtoti savo karjeros kompetencijas, sudaryti sąlygas tėvams įsitraukti į ugdymo procesą. Progimnazijos mokiniai, jų auklėtojai ir mokytojai lankėsi įvairiose Plungės miesto įmonėse ir organizacijose. Penkiose įmonėse dalyvavo 165 mokiniai, kurie buvo supažindinti su įvairiomis profesijomis. Patys mažieji, 1- 4 klasių progimnazijos mokiniai, lankėsi Plungės miesto priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai susipažino su gelbėtojų - gaisrininkų atsakingu ir rizikingu darbu, turėjo galimybę apžiūrėti mašinas, rūbus ir susipažinti su darbo sąlygomis. Smagiausia akimirka - pabandyti suvaldyti stiprią vandens srovę, kuri šauna iš gaisrinės mašinos. Šiltas ir nuoširdus darbuotojų bendravimas, išsamus profesijos pristatymas suteikė mokiniams galimybę susipažinti su gaisrininko - gelbėtojo profesija.

Skaityti daugiau...

Karjeros diena

Sausio 22 d. mokykloje vyko karjeros diena. Matematikos mokytojos S. Bagdonienė ir B. Ročienė 5-10 klasių mokinius supažindino su retomis specialybėmis, papasakojo apie nykstančias specialybes ir kokių darbuotojų reikės ateityje. Mokiniai ,,pasimatavo" kai kurias specialybes: menininko, dizainerio, matematiko, mokytojo, konstruktoriaus ir kt. Pasibaigus pamokoms, informacija, kuri „netilpo pamokoje“, apie karjerą, patalpinta antro aukšto koridoriaus stenduose.

Ugdymo karjerai edukacinė pamoka

 Grupė Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos moksleivių vyko į Vilnių, kur aplankė LR prezidentūrą bei Lietuvos valstybės pažinimo centrą, kur susipažino su valstybės valdymu, demokratinės valstybės ir jos institucijų veikla, turėjo galimybę patys subalansuoti valstybės biudžetą, virtualioje erdvėje susitiko su atkurtos Lietuvos vadovais.

Tai buvo puiki Ugdymo karjerai edukacinė pamoka, kur moksleiviai turėjo realią galimybę susipažinti su šalies valdymo struktūra, Lietuvos istorija bei jos pokyčių įtaka valstybei.

Skaityti daugiau...

Išvyka į grožio saloną

2015 m. spalio 7 d. septintų ir aštuntų klasių mokinės vyko į grožio saloną  ,,Gražina“  Plungėje. Salono savininkė Gražina Asomaitienė supažindino mergaites su čia dirbančiomis specialistėmis: kirpėjomis, kosmetologėmis, visažistėmis, manikiūrininkėmis  ir  trumpai pristatė jų darbo specifiką.

Skaityti daugiau...

Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Balandžio 10 d. vyko projektinė diena „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“, kurios tikslas supažindinti mokinius su tėvų profesine veikla, padėti plėtoti karjeros kompetencijas bei stiprinti priimamus karjeros sprendimus.

Akimirkos iš įvairių organizacijų, kuriose apsilankė mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai.

       

Skaityti daugiau...

Išvyka į Telšius

Pirmą gruodžio trečiadienį  grupė mūsų mokyklos 6-10 klasių moksleivių vyko į Telšius pagal ugdymo karjerai programą susipažinti su kai kuriomis profesijomis. Pirmiausia aplankėme Telšių miškų urėdiją, paklausėme pasakojimo apie miškininkų profesijas, jų darbus miškuose. Po to nuvykome į UAB „Irkvesta“ susipažinti su siuvėjo profesija, aplankėme cechus su specialia įranga, pamatėme visą gaminio kelią nuo sukirpimo iki supakavimo išvežimui. Vėliau apžiūrėjome VŠĮ Žemaitijos turizmo informacijos centrą, susipažinome su gido profesija.

Skaityti daugiau...

Back to Top