Rugsėjo mėnesio iššūkis

Sveikata visus metus - rugsėjo mėnesio iššūkiu „Draugui ištiesk tik švarią ranką“ mokyklos bendruomenė skiria dėmesį asmens higienai.

Ne visi vaikai pradėję lankyti ugdymo įstaigą turi elementarių asmens higienos įgūdžių: nesuvokia, kaip svarbu plauti rankas, nežino, kad nusiplovus jas šluostyti galima tik savo asmeniniu ar vienkartiniu rankšluosčiu. Be to asmens higienos pasiekimai skiriasi priklausomai nuo šeimoje įgytos patirties.

Draugui ištiesk tik švarią ranką. Šiuo iššūkiu siekėme padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus įpročius. Vienas iš jų – rankų plovimas: grįžus namo, prieš valgį, pasinaudojus tualetu. Prie mokyklos valgyklos esančių plautuvių mokytojos Ilona  Gasauskienė, Birutė Ročienė su 8 klasės mokiniais prisegė pačių padarytus plakatus „Švarios rankos – sveikata“ ir „Draugui ištiesk tik švarią ranką“ ir penktų klasių mokiniams pravedė higienos įgūdžių pamokėlę.

Mokykloje pradinių klasių mokiniai jau nuo pirmos klasės pratinami plauti rankas einant į valgyklą. Baigdami pamokas mokytojai kiekvienos klasės mokiniams palinki geros dienos ir primena, kad grįžę namo nepamirštų nusiplauti rankas.