IZOLIACIJA IR TESTAVIMASIS PROGIMNAZIJOJE

(informacija parengta pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymą „Dėl LR Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“, 2021-09-22)

Nustačius progimnazijoje patvirtintą COVID-19 ligos atvejį, sergantysis asmuo izoliuojamas 10 dienų.

Klasės mokiniai, turėję sąlytį su sergančiuoju, bet persirgę/turintys antikūnų/vakcinuoti pagal pilną schemą, NEIZOLIUOJAMI.

NEIZOLIUOJAMI ir mokiniai, kurių tėvai sutinka, kad mokinys testuotųsi savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal pateiktą testavimosi schemą:

1.         Savikontrolės greitasis antigeno testas atliekamas iš karto (kai sužinoma apie sergantį COVID-19 liga) asmenį.

2.         Kitas savikontrolės greitasis antigeno testas atliekamas po 48/72 val. po pirmojo atlikto testo.

3.      Kitas savikontrolės greitasis antigeno testas atliekamas po 48 val. po antrojo atlikto testo.

4.      Šio tipo testavimasis vykdomas ne ilgiau kaip 10 dienų.

Gerbiami Tėveliai, sutinkantys, kad Jūsų vaikas testuotųsi reguliariai arba testuotųsi, nustačius COVID-19 ligos atvejį klasėje, turite užpildyti sutikimo testuotis formą.

SVARBU!

Nustačius COVID-19 ligos atvejį klasėje:

1.      Simptominiai asmenys nedalyvauja ugdymo procese, rekomenduojamas PGR tyrimas.

2.      Sąlytį turėję asmenys, dalyvaujantys ugdymo procese, kuriems taikomas testavimo schema, 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dienos negali dalyvauti:

* neformaliojo švietimo ar kitose veiklose, jei jose dalyvauja kitos ugdymo įstaigos vaikai;

* nerekomenduojama dalyvauti renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose;

* rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių.

Saugokime save ir kitus – būkime sveiki.

Inga L., direktorė