Socialinis-pilietinis projektas vasario 7-11 dienomis

Jau antrus metus Plungės akademiko Adolfo Jucio  progimnazijoje organizuojamas socialinis pilietinis projektas. Šiais metais jis pavadintas „Šalis, kurioje gyvenu“. Jo tikslas - ugdyti mokinių pilietiškumą, bendradarbiavimą, savanorystę. Projektas vyko visą savaitę, vasario 07-11 dienomis. Puikiai žinant knygos galią ir reikšmę mokinių brandai, sumanyta papildyti šį dvasinį jų turtą. Surinkę jau perskaitytas savo namų knygas, mokiniai jas nešė į mokyklos biblioteką. Šios knygos tikrai atras savo vietą mokykloje ir mokinių širdyse.

Antradienį vykdyta akcija „Turiu – dalinuosi“. Džiugu, kad mokiniai pasirodė pilietiški ir dalinosi savo  turimomis kanceliarinėmis priemonėmis, netgi mokyklinėmis uniformomis. Ir tikime, kad jomis galės pasinaudoti mūsų mažieji mokiniai. Gyvūnų globos namams rinktos reikalingas priemonės, maistas. Už parodytą iniciatyvą ir betarpišką bendrystę dėkojame 7a klasės mokinei, savanorei Miglei Žutautaitei. Švarinom savo mokyklą. Juk norisi aplinką, kurioje dirbame ir praleidžiame didžiąją dienos dalį, turėti švarią ir patrauklią. Smagu buvo visiems drauge padirbėti ir pajusti bendruomeniškumo dvasią, pasididžiavimo savo mokykla jausmą. Žinodami, kad Plungės miestas šiemet švenčia savo 230 gimtadienį, mokiniai kirpo laisvės paukščius ir juos klasių valandėlių metu dovanojo Plungės žmonėms. Gal mūsų darbai ne patys didžiausi -  juk svarbu ne tai -  svarbu mūsų noras ir motyvacija veikti kartu, susitelkus, o tai įkvepia ir didesniems darbams.

O paskutinę dieną prieš atostogas mokyklos kieme visi drauge sugiedojome tautišką giesmę. Tai pagarbos ir pasididžiavimo savo tėvyne ženklas.