Pilietiškumo ugdymas Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje

Pilietiskumas 3

Pilietiškumas yra jų gebėjimas ir pasirengimas aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, rūpintis bendruomenės gerove ir laikytis demokratiškų vertybių bei normų. Šis svarbus aspektas gali būti ugdomas mokykloje ir už jos ribų. Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje didelis dėmesys skiriamas ne tik socialiniam emociniam, bet ir pilietiškumo ugdymui. Aktyvūs mokiniai dažnai dalyvauja įvairiose mokyklos veiklose, tokiose kaip: mokinių tarybos arba mokyklos projekto grupės. Jie taip pat įsitraukia į savanorišką veiklą ir socialinius projektus bendruomenėje.

Tokios veiklos pavyzdys tai – dalyvavimas Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ organizuotoje akcijoje „Gerumo lašelis vaikams“. Džiugu, kad mokiniai aktyviai rinko aukas ir patys aukojo. Jų pastangų dėka šiai organizacijai pervesta 540 eurų. Šia akcija prasidėjo visa pilietiškumo savaitė progimnazijoje. Kiekvieną rytą pradėdavome Lietuvos himnu. Mokiniai ne tik kasdien rengėsi skirtingomis spalvomis, bet stengėsi savo veikla suteikti tam prasmę. Na, o džiugiausia diena buvo ketvirtadienis, kai šventiškai paminėjome Vasario 16  - osios dieną. Mokiniai nuostabiais darbais išpuošė progimnazijos erdves. Pasidžiaugėme I pusmečio mokslo pirmūnais, konkursų ir varžybų nugalėtojais. Dieną baigėme bendra nuotrauka ir susitarimu – kitą dieną susitikti prie Laisvės paminklo.

Didžiuojamės, kad mūsų  progimnazijos 8 klasės mokinių grupė prisijungė prie Lietuvos mokyklų jaunimo eisenos „Lietuvos valstybės keliu“. Tradicija tapusia Vasario 16- osios jaunimo eisena, paminėjo 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Į rankas trispalvę ir mokyklos vėliavą paėmę, drauge su tūkstantine minia, šventinę eisena pradėjo Katedros aikštėje, įsilieję į Pilies gatvę, dalyviai stabtelėjo prie Signatarų namų, su dainomis traukė Rasų kapinių link, kur atgulė 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai.

Mokiniai eisenos metu, ne tik žygiavo, bet ir išgirdo 1918 m vasario 16 d. pasirašytą aktą, kelyje sustojo prie tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus paminklo ir sugiedojo Tautišką giesmę, eisenos pabaigoje pagerbė Vasario 16-osios akto signatarų Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Jono Vileišio, 1863 m. sukilimo vadų bei už Tėvynės laisvę žuvusių karių savanorių atminimą. Kiek netrukus, po spalvingos šventinės eisenos, mūsų jaunimas, kartu su sostinės svečiais, vidurdienį prie Prezidentūros esančioje Simono Daukanto aikštėje stebėjo keliamas trijų Baltijos valstybių vėliavas, atidžiai klausėsi Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos kreipimosi į susirinkusius. Didžiuojamės savo jaunimu, kuris ne tik demonstravo pilietiškumą bei pagarbą šios dienos įvykiams, kartu ir išdidžiai nešini vėliavą atstovavo ne tik akademiko Adolfo Jucio progimnazijai, bet ir Žemaitijai.

Kaip teigė progimnazijos mokiniai, Vasario 16-osios diena – labai svarbi šventė lietuviams, stipriai jaučiame pasididžiavimą už mūsų valstybės nueitą kelią. Esame  laimingi, kad šventė suburia mus.

Pilietiskumas 4  Pilietiskumas 6  Pilietiskumas 7  Pilietiskumas 5  Pilietiskumas 2  Pilietiskumas 1