Naujas eTwinning projektas

2012 m. balandžio 20 d.

Europos mokytojų grupė susitikusi Maltoje  praeitų metų liepos mėnesį sukūrė eTwinning projektą, kuris naudoja įvairus IT išteklius vaikams nuo 5 iki 12 metų amžiaus. Idėja visiems patiko ir taip gimė naujas EK „Mokymosi visą gyvenimą“ projektas „The Pets I like“ (liet. „Mano mylimiausi gyvūnėliai“). Pagrindinė projekto esmė buvo suburti jausnesniojo amžiaus mokinų grupes tarptautiniam bendradarbiavimui, vieni kitų pažinimui, keitimuisi informacija apie mokyklas, šalis, pomėgius, atskirti panašumus ir skirtumus tarp mokyklų ir jų bendruomenių per temą "Gyvūnai". Visi projekto dalyviai siekė plėtoti įvairių IT techninės ir programinės įrangos naudojimą, tiek vaikams, tiek jų mokytojams. Kadangi dauguma mažųjų mėgsta gyvūnėlius, arba patys juos augina namuose, todėl ir buvo pasirinkta minėta tema. Į projektą įsijungė 8 mokyklos iš 6 šalių: Anglijos, Danijos, Švedijos, Turkijos, Vokietijos ir Lietuvos, t.y. mūsų mokyklos 5a klasės mokiniai.

Projektas vyko visus mokslo metus pagal dar Maltoje sukurtą planą. Iš pradžių mokiniai parengė pristatymus (vaizdo ir „Powerpoint“) apie savo mokyklą, šalį. Po to  atskiri vaikai kurė pristatymus apie save  „Voki“ programa. Naudojant skaitmeninius fotoaparatus, vaikai sukurė savo „PhotoStory“  pristatymus apie savo gyvūnėlius. Smagiausia vaikams buvo kurti animacinį filmuką, kuriam reikėjo ne tik sukurti siužetą, bet ir patiems paruošti dekoracijas, veikėjus iš plastilino, sukurti garso efektus. Galiausiai, vaikai ir jų mokytojai turėjo galimybę pasidalinti savo nuomonėmis apie projektą, naudojant „Wiki“ apklausos šabloną. Projektas buvo integruotas į ugdymo procesą, naudojant tokias programas kaip: „Word“, „Movie Maker“, „Monkey Jam“, “Xtranormal“,  „Photo story“, „VIMEO“  ir kitas.  Visi darbai buvo pristatyti per nuorodas į internetinę erdvę: TwinSpace ir Wikispaces.

Projektas turėjo didelę naudą visoms mokykloms, mokiniams ir jų mokytojams, nes buvo tobulinami ne tik  IT, anglų kalbos įgūdžiai, bet ir patirtis tarptautinėje švietimo perspektyvoje. Projektas suteikė puikias profesinio tobulėjimo galimybes  visiems jo dalyviams.

Aldutė Kazlauskienė

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, eTwinning projekto koordinatorė