"eTwinning'o" sėkmė

2012 m.  gegužės 4 d.

Tarptautinis bendradarbiavimas per eTwinning

Kasmet vis labiau plečiasi  tarptautinio mokyklų bendradarbiavimo ryšiai per eTwinning ( liet. Elektroninė partnerystė) projektinę veiklą, nes eTwinning mokyklų bendruomenė Europoje jau jungia 167765 narius.  Į šią veikla siekia įsijungti vis daugiau komandų, nes per ją labai lengva vykdyti įvairius tarptautinio bendradarbiavimo projektus, suteikiančius tiek mokiniams, tiek mokytojams galimybę įvertinti savo gebėjimus ir vietą  Europos konteksto plotmėje, įgyti naujų žinių ir kompetencijų IKT srityje bei praplėsti kultūrinį akiratį. Ypač šiandien ši veikla įgauna vis didesnę reikšmę, nes per eTwinning lengva užmegzti trumpalaikius ar ilgalaikius mokyklų tarptautinius ryšius, kurti bendrus projektus.

Sėkmė aplankė dar du mūsų mokyklos eTwinning projektus: „Art and Language Gallery“ (liet. „Meno ir kalbos galerija“)  koordinatorė Asta Stonkuvienė  ir ,, Traditional Cuisine‘‘  (liet. „Tradicinė virtuvė“) - koordinatorė Elena Kulbokienė. Abiem projektams suteiktas Europos eTwinning kokybės ženklelis, kurį pasirašė Marc Durando Centrinės  bei Vaino Brazdeikis Lietuvos Nacionalinės paramos tarnybos vadovai. Pirmojo projekto, kurį vykdė 5a klasė kartu su partneriais iš Turkijos, Graikijos, Lenkijos, Rumunijos tikslai buvo  pažinti kitų šalių kultūras, gebėti mokytis kitų kalbų, tobulinti anglų kalbos žinias, žodžiu, vykdyti kalbų mokymąsi  per piešimą. Antrasis projektas skatino 8-9 klasių mokinius ne tik pristatyti savo šalies nacionalinės virtuvės ypatumus, bet ir domėtis partnerių šalių: Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos, Turkijos tradicine virtuve. Mokiniai  lavino praktinius maisto ruošimo įgūdžius, gaminant skirtingus tradicinius valgius, ieškojo panašumų ir skirtumų lyginant įvairių tautų tradicijas.

Projektų metu buvo sukurta daug įdomių produktų, mokiniai patobulino IKT įgūdžius. eTwinning projektinė veikla įkvėpė mokinius naujoms iniciatyvoms, aktyvesniam bendravimui ir bendradarbiavimui.

Aldutė Kazlauskienė

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, eTwinning konsultantė