Penktokai tarptautiniame bendradarbiavime

2013 m. sausio 24 d.

5A klasės mokiniai, vadovaujami anglų kalbos vyresniosios mokytojos Astos Stonkuvienės, 2012 metų pabaigoje dalyvavo eTwinning projekte "Christmas without Borders"(liet. „Kalėdos be sienų“).Tai projektas apie Kalėdų tradicijas įvairiose šalyse. Projekte dalyvavo 6-12 metų mokiniai iš Latvijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Projektas tęsėsi du mėnesius. Jo metu šalys  pristatė savo komandas, mokyklą, šalį, dalijosi švenčių papročiais, tradicinių patiekalų receptais ir dainomis. Taip pat piešė piešinius švenčių tematika. Visi darbai buvo pristatyti Twinspace erdvėje. Pristatymams kurti naudojo programas - Picturetrail, Voki, Smilebox, Powerpoint, Animoto ir kitas.Daug teigiamų emocijų mokiniams teikė keitimasis Kalėdinais atvirukais su įvairių šalių mokiniais. Mūsų komanda siuntė atvirukus į Bulgariją, iš jų taip pat sulaukėme gražių sveikinimo atvirukų ir laiškų iš partnerių šalių.Šis projektas buvo įdomus ir naudingas, nes mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kitomis šalimis, jų tradicijomis, pagilinti anglų kalbos ir informacinių technologijų žinias, susirasti naujų draugų. Nuspręsta tęsti susirašinėjimą ir toliau, taip pat bendradarbiauti kituose projektuose.

Už projekto tikslų įgyvendinimą ir kūrybišką projekto veiklų pristatymą "Christmas without Borders" suteiktas eTwinning kokybės ženklelis.

Aldutė Kazlauskienė, Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, eTwinning programos konsultantė