Tarptautinis pažinimas per „eTwinning“

2013 m. kovo 25 d.

EK „Mokymosi visą gyvenimą“ programos eTwinning  projekte „Enjoy life after school“ (liet. „Džiaukimės gyvenimu po pamokų“) pagrindinį dėmesį sutelkėme į  susipažinimą su Europos šalių mokinių veikla, užimtumu, pomėgiais, tautų kultūrų panašumų bei skirtumų nagrinėjimu. Projekto metu lyginome skirtingas švietimo sistemas, mokyklos gyvenimą ir  paauglių popamokinę veiklą visoje Europoje, išryškinant jų mėgiamiausius užsiėmimus, gyvenimo būdą bei laisvalaikio praleidimo formas. Projektinės veiklos užduotys leido  mokiniams išreikšti savo vizijas, viltis, patirtį ir žinias įvairiose saviraiškos srityse. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kaip skiriasi bendraamžių interesai visoje Europoje. Kiekvienas mokinys  yra savaip skirtingas, bet kiekvienas iš jų - kūrybingas  ir nepaprastas, todėl tarptautinio bendradarbiavimo dėka per eTwinning projektą  jie gali parodyti kitiems, kaip galima praleisti laiką kitaip, t.y. naudingiau, įdomiau. O jų veikla tikrai yra kryptinga pažintine bei ugdomąja  prasme. Be to, mokiniai projekto metu gerino savo anglų kalbos, IKT ir komandinio darbo įgūdžius. Pirmiausia rengdami trumpus pristatymus apie save, tada apie mokyklas, gimtuosius miestus ir šalis, papildomo ugdymo veiklą, pomėgius, interesus, laisvalaikio praleidimo formas ir ateities planus. Kiekviena šalis turėjo galimybę pasirinkti medžiagos pristatymo metodą, naudojantis jiems prieinamomis internetinėmis programomis: „Photo story“, „Voki“, „Movie Maker“, „Wikispaces“, „Stop Motion Animation“,  „Surveymonkey“, „Xtranormal“, „Monkey Jam Animation“, „You Tube“, „Slideshare“, „Prezi“. Projekte aktyviai dalyvavo 13 mokytojų ir 139 mokiniai iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Prancūzijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Lietuvos – mūsų 6a klasės mokiniai. Vyko nuolatinis bendravimas, projektinės medžiagos nagrinėjimas, sisteminimas, talpinimas „Twinspace“ ervėje. Ši tarptautinė veikla  ne tik praplėtė  mokinių akiratį, bet ir davė tarptautinį pažinimą ir pripažinimą.

Aldutė Kazlauskienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, eTwinning konsultantė