Europos Kokybės ženklelis

2013 m. lapkritis

Mūsų mokykla apdovanota  Europos Kokybės ženkleliais už puikią eTwinning projektų ,,Let‘s Discover Europe“ (liet. ,,Atraskime Europą!“) ir ,,Christmas without Borders“ liet. ,,Kalėdos be sienų“) veiklą.

Projektą ,,Let‘s discover Europe“ vykdė mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai, jį koordinavo mokytoja Elena Kulbokienė. Veiklos metu mokiniai aktyviai bendravo ir bendradarbiavo su partneriais net iš 28 Europos šalių. Vaikai surinko daug vertingos medžiagos apie visas Europos šalis ir sukūrė bendrą produktą - internetinę knygą apie Europą, kuri bus atspausdinta ir laikoma mokyklos bibliotekoje, kaip visiems prieinama informatyvi medžiaga. Projekto veikloje mokiniai sukūrė daug pristatymų apie save ir komandą, mokyklą, Plungę, Lietuvą. Savo projekto partneriams jie kūrė klausimynus, dėliones, žaismingus kalėdinius sveikinimus, žaidimus, įrašė po keletą lietuviškų frazių, pristatydami savo gimtąją kalbą. Kurdami plačiai naudojo įvairias IKT, tokias kaip „Voki“, ,,Picturetrail“, ,,Xat.com“, ,,Jigsawplanet“, ,,Smilebox“, ,,Prezi“, ,,Audioboo“, ,,Voice Theard“, ,,Wallwisher“ ir kitas.

Projektą „Christmas without Borders“ vykdė 6a klasės mokiniai, jį koordinavo mokytoja  Asta Stonkuvienė. Tai projektas apie Kalėdų tradicijas įvairiose šalyse. Jį vykdė mokiniai iš Latvijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Veiklos metu šalys   taip pat pristatė savo komandas, mokyklą, šalį, dalijosi švenčių papročiais, tradicinių patiekalų receptais ir dainomis, piešė piešinius švenčių tematika. Pristatymams kurti vaikai naudojo programas: ,,Picturetrail“, ,,Voki“, ,,Smilebox“, „,Animoto“ ir kitas. Daug teigiamų emocijų mokiniams teikė keitimasis Kalėdinais atvirukais tarp šalių partnerių.

Abu šie projektai buvo įdomūs ir naudingi, nes mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kitomis šalimis, jų tradicijomis, pagilinti anglų kalbos ir informacinių technologijų žinias, susirasti naujų draugų visoje Europoje. Džiaugiamės, jog abiejų projektų veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje. Šis pasiekimas skatina mokinius dar aktyviau dalyvauti eTwinning veikloje.

Elena Kulbokienė, technologijų mokytoja,
 eTwinning programos dalyvė