Stovykla ,,Improvizuok su eTwinningu“

2013 m. gruodis

Gruodžio 10 dieną su 8a klasės mokinių komanda vykome į Vilnių dalyvauti mokinių stovykloje ,,Improvizuok su eTwinningu“. Dalyvauti renginyje buvome pakviesti kaip konkurso ,,Geriausia eTwinning Lietuvos mokykla 2013“ nugalėtojai. Čia sugužėjo 70 dalyvių iš visos Lietuvos (kurių amžius nuo 4 iki 17 metų).  Jie visi - geriausių eTwinning ir Comenius projektų nugalėtojai.

Tad, ankstyvą rytą visi susirinkome į ,,Crowne Plaz“ viešbutį, kur mus pasitiko renginio organizatoriai iš Nacionalinės Lietuvos eTwinning paramos tarnybos. Čia mūsų laukė gardūs užkandžiai, šilti gėrimai ir dovanėlės: visi gavome spalvingus džemperius ir kepuraites su eTwinning logotipais, bei dalyvių korteles su savo vardais. Kol vieni puošėsi dovanotais džemperiais, kiti galėjo nusifotografuoti saugaus interneto vartotojo pasui. Renginiui prasidėjus, visus dalyvius pasveikino programos eTwinning administratorė Lietuvoje Violeta Čiuplytė. Ji pristatė visą renginio programą, palinkėjo turiningos ir įdomios dienos, mokantis improvizacijos meno iš profesionalių ir visiems gerai žinomų aktorių. Mažieji mokinukai (iki 10 metų) smagiai siautė kartu su Vilniaus Kamerinio teatro aktoriais, o vyresnieji  (nuo 10 metų ir vyresni) klausėsi „Kito kampo“ aktorių Andriaus Bružo ir Kirilo Glušajevo paskaitos apie improvizacijos meną , po to patys improvizavo kartu su  šauniaisiais aktoriais. Vėliau abi mokinių grupės pristatė savo darbus – mažiausieji nustebino puikiai suvaidinta pasaka, o vyresnieji improvizavo ČIA ir DABAR! Visose improvizacijų žanruose kūrybingai ir įdomiai pasirodė mūsų komanda: Orinta, Ieva, Auksė, Gintarė ir Haroldas, kurie improvizavo visi kartu ir po vieną.

Kad nuotaika būtų dar pakilesnė, dalyvius linksmino  perkusinių Afrikos būgnų komanda DRUM FEVER. Jie ne tik patys grojo, bet ir groti  Afrikos būgnais mokė visus šio renginio dalyvius. Abejingų tikrai nebuvo!

Nuotaikingą mokinių stovyklos renginį vainikavo apdovanojimų ceremonija. Čia vėl gausybė dovanų: buvo įteikti mūsų jau laimėti pagrindiniai prizai - planšetiniai kompiuteriai, ir dar, kiekvienas dalyvis gavome padėkos raštus, dalyvio pažymėjimus, bei puikias, spalvingas kuprines, kuriose dar radome vertingų dovanų! Pats renginys, šiltas bendravimas ir bendradarbiavimas su aktoriais, vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Todėl į namus grįžome laimingi, kupini gerų emocijų, bei pasisėmę energijos naujiems eTwinning projektams vykdyti!

Elena Kulbokienė,
eTwinning programos metodininkė