Geriausia Lietuvos eTwinning mokykla 2014

Antrus metus iš eilės Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos mokinių komanda (vad. mokytoja Elena Kulbokienė) tapo konkurso ,,Geriausia Lietuvos eTwinning mokykla 2014“ viena iš nugalėtojų. Konkursą organizavo Švietimo mainų ir paramos fondas, kuris atrinko devynias geriausias respublikos skirtingo amžiaus grupių mokyklas iš 55-ių, vykdžiusių kokybiškiausius tarptautinius programos eTwinning projektus.

Šį įvertinimą mokyklos komanda gavo už vykdytą tarptautinį projektą ,,Mano svajonių profesija“. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš keturiolikos Europos šalių: Estijos, Latvijos, Suomijos, Norvegijos, Danijos, Graikijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos. Projekto veikloje vaikai vieni kitiems kūrybiškai pristatė savo svajonių ir tėvelių profesijas, rinko medžiagą apie populiariausias profesijas Europoje, daug ir šiltai bendravo tarpusavyje. Veiklos pabaigoje visos šalys sukūrė vertingą produktą - bendrą internetinę knygelę apie profesijas Europoje.

Už įvairiapusę ir puikią veiklą šis projektas apdovanotas Nacionaliniu ir Europiniu Kokybės ženkleliais. O kaip ,,Geriausios eTwining mokyklos 2014“ laimėtojai, projekte dalyvavę mokiniai rudens atostogų metu buvo pakviesti į programos eTwinning mokinių stovyklą Vilniuje ,,Inovacijos mokykloje ir už jos ribų“.

Dvi dienas stovykloje vyko įdomi, žaisminga ir kartu inovatyvi edukacinė programa. Mokiniai kūrė robotus, kartu su animatoriais vykdė įspūdingus cheminius eksperimentus. Lankėsi Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje, kur vyko smagūs ir linksmi fizikos žaidimai. Šioje stovykloje mokiniai ne tik kūrė, bet ir pramogavo: pirmosios dienos vakare stovykla persikėlė į kino teatrą ,,Forum Cinemas“, kur vaikai žiūrėjo animacinį filmą ,,Dėžinukas“. Kitos dienos popietę mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, jo architektūra.

Namo moksleiviai sugrįžo apdovanoti diplomais ir dovanomis, turiningai pailsėję, pasisėmę inovatyvių idėjų naujiems projektams kurti.

Elena Kulbokienė, Plungės akademiko A.Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja,
programos eTwinning metodininkė