eTwining baigiamoji konferencija 2015 Briuselyje

Spalio 22-24 dienomis į eTwinning baigiamąją konferenciją Briuselyje, su dar aštuoniais mokytojais iš Lietuvos ir dviem Švietimo mainų paramos fondo atstovėmis, vykau atstovauti pernai vykdytam projektui ,,Intercurtural mosaic/ Tarpkultūrinė mozaika“, kuris laimėjo konkurse ,,Geriausia Lietuvos mokykla 2015“. Tai buvo dar vienas mūsų sėkmingo darbo įvertinimas ir paskatinimas aktyviau įsitraukti į programos eTwinning veiklą.

Trijų dienų renginyje Briuselyje dalyvavo daugiau nei 500 mokytojų, mokyklų vadovų, švietimo ekspertų iš 41 Europos Sąjungos ir kitų šalių. Jis buvo skirtas eTwinning veiklos dešimtmečiui paminėti.  Šių metų konferencijos tema: ,,Dėmesys aktyviam pilietiškumui!“. Pirmąją renginio dieną vyko plenarinė sesija, kurios metu išklausėme dviejų pagrindinių pranešimų apie tai, kaip programa ,,eTwinning“ prisideda prie švietimo pokyčių Europoje, kaip stiprinti bendradarbiavimą švietime bei mokyme, kaip pedagogai gali mokyti aktyvaus pilietiškumo bei lavinti pilietines kompetencijas. Taip pat pasidžiaugta pastarųjų dešimties metų programos eTwining  pasiekimais. Sekančias dienas vyko penkiasdešimt penki seminarai ir praktiniai mokymai pedagogams, kurių metu susipažinome su naujausiais ugdymo metodais, mokėmės dirbti su naujais IKT įrankiais, bendravome ir bendradarbiavome, dalijomės gerąja darbo patirtimi.

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti eTwinning baigiamojoje konferencijoje Briuselyje, nes įgijau neįkainojamos patirties, pasisėmiau naujų pedagoginių žinių, turėjau galimybę bendrauti su mokytojais iš visos Europos.

Elena Kulbokienė, Plungės akademiko A.Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja, eTwinning programos metodininkė