Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Atminties

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23-iąją buvo likviduotas Vilniaus getas. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau daugiau nei penkiolika metų kviečia mokyklų bendruomenes dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Siekiama, kad jaunimas žinotų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę, suvoktų Holokausto mąstą Antrojo pasaulinio karo metu.

Rugsėjo 23 dieną Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos neformalaus ugdymo būrelio nariai „Jaunieji skautai“ (vadovė D.Užkurienė) prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Mokinių grupė dalyvavo 8 kilometrų žygyje į Kaušėnus. Netradicinės istorijos pamokos metu mokiniai sužinojo apie Plungės žydų bendruomenę ir jos likimą 1941 metais. Su savimi nešė akmenėlius, kuriuos paliko žudynių vietoje, skaitė tragiškai nužudytųjų pavardes. Kalbėjo apie žydų kultūrą, tradicijas.

09 3  09 1  09 4  09 2