Pamoka STEAM laboratorijoje

Lapkričio 23 d. akademiko Adolfo Jucio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje ugdymo pamokoje. Ji vyko Telšių STEAM centre. Vadovaujami fizikos mokytojos Albinos Višinskienės dalyvavo gamtamokslinės laboratorijos veiklose ir atliko tiriamuosius darbus. Veikdami grupėse, mokiniai praktiškai įtvirtino turimas žinias, turėjo galimybę patys išsiaiškinti, kaip viskas veikia. Aiškinosi iš kokių spalvų sudaryta šviesa. Matavo skaidraus, matinio ir neskaidraus kūno šviesos pralaidumą.

Tyrė, kaip gaunamas šešėlis ir pusšešėlis. Vykdomiems tyrimams kėlė tikslus bei hipotezes. Daug emocijų suteikė tiriamasis dirbtinio inksto darbas. Pasitaiko, kad inkstas „suserga“. Ši problema sprendžiama įvairiai, bet vienas iš būdų – dirbtinis inkstas. Mokiniai dirbo biologijos ir chemijos laboratorijoje ir atliko daug eksperimentų su medžiagomis, savarankiškai sukonstravo dializės žarnos maišelį eksperimentui. Panaudoję dializės žarną, sukonstravo dirbtinio inksto funkciją imituojantį dializatorių, kuris nepraleidžia baltymų ir gliukozės. Taip išvalomas kraujas. Visos veiklos reikalavo susikaupimo, kruopštumo, darbinio tempo. Visą nuovargį atpirko patirtas asmeninės sėkmės ir pasididžiavimo savo tiriamaisiais darbais, jausmas. Mokiniai turėjo progą, nors vienai dienai tapti mokslininkais ir pajausti jų sunkų ir naudingą visuomenei darbą.

11 1  11 8  11 4  11 5  11 6  11 10  11 12  11 9  11 2  11 3