Karjeros ugdymas per tarptautinį eTwinning bendradarbiavimą

2013 m. rugsėjis

Šiais mokslo metais tęsiame jau pavasarį pradėtą tarptautinio eTwinning projekto „My dreams‘ profession“ (liet. „Mano svajonių profesija“) veiklą. Šio projekto tikslas - sužinoti apie kokias profesijas svajoja vaikai skirtingose Europos šalyse, išsiaiškinti ir palyginti profesijų populiarumą Europoje, kokią įtaką profesijos pasirinkime turi šeima, šalies kultūra ar kiti veiksniai. Projekte dalyvauja  mūsų aštuntokai ir 12-15 metų amžiaus projekto partneriai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Danijos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos, Belgijos, Norvegijos, Suomijos, Turkijos. Projektinės veiklos pradžioje vieni kitiems vaikai pristatė save, mokyklą, gimtinę, diskutavo apie savo pomėgius, jų įtaką profesijos pasirinkimui. Vėliau kūrė ir siuntė vieni kitiems video siužetus, skaidrių pateiktis apie savo svajonių profesiją, diskutavo, kaip pasirinkti profesiją, kad būtum laimingas ateityje. Šiuo metu visos komandos ruošia pristatymus apie savo šeimos narių profesijas, bei keičiasi informacija apie populiariausias profesijas šalyje. Kad veikla būtų įdomesnė, mokiniai vieni kitiems pateikia sukurtas interaktyvias dėlionių, kryžiažodžių, klausimynų užduotis, kurias jie kuria naudodami įvairias naujas IKT programėles. Projektą užbaigsime bendru visų projekto partnerių kūrybiniu darbu - sukursime internetinę knygelę apie profesijų populiarumą Europoje.

Šio projekto metu mokiniai ne tik noriai dirba bendradarbiaudami su savo projekto partneriais, bet ir aktyviai bendrauja tarpusavyje susirašinėjant, dalyvauja, „Skype“ video konferencijose. Todėl ši projektinė veikla mokiniams patraukli, įdomi ir „uždeganti“.

Elena Kulbokienė
eTwinning „My dreams‘ profession“ koordinatorė