„Keista“ pamoka

2014 m. kovo 18 dieną buvo „keista“  žmogaus saugos pamoka, kurią mums suorganizavo mokytojos Ilona Gasauskienė ir Skaistutė Zaniauskienė. Penktokai ir aštuntokai turėjo bendrą pamoką, į kurią buvo pakviesta priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrininkų komanda.

Pamokos pradžioje mokyklos aktų salėje Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Valdas Mikalauskas mus supažindino su Plungės rajono gaisrų statistika, gaisrų rūšimis ir jų prevencija. Parodė filmuką apie tai, kaip nesaugus elgesys su ugnimi per 5 minutes gali suniokoti visą turtą, nes per šį laiką temperatūra pasiekia apie 9000 C.

Antra pamokos dalis vyko mokyklos kieme, kur mums vaizdžiai papasakojo ir parodė gesintuvų tipus bei jų naudojimą. Ką patys ir išbandėme užgesindami sukurtą laužą.

Labiausiai mums patiko gaisrininkų mašina, jos įranga ir kaip vandeniu užgesina ugnį.

Mums ši pamoka buvo naudinga, jos metu susipažinome su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojų naudojama įranga. Sužinojome kokie reikalavimai keliami priešgaisrinės tarnybos darbuotojams, kokius mokslus reikia baigti, norint įgyti šią specialybę.

Nors jūs jau žinote, kad kilus gaisrui reikia skambinti pagalbos telefono numeriu 112, bet mes jums priminsime, kad nors jūsų sąskaitoje ir nėra pinigų, vis tiek galite skambinti bendrajam pagalbos centrui.

Gabrielė Rancaitė ir Ugnė Grokauskaitė, 5 klasė